php

check mark inside a black box1 با تیم مجرب ما همراه شوید تا برند شما را به بهترین نحو به مخاطبانتان معرفی نماییم.

زبان PHP یک زبان اسکریپتی اوپن سورس است که برای طراحی برنامه های تحت وب سرور به کار می رود. سمت سرور بودن به این معناست که صفحات PHP ابتدا توسط سرور (که می تواند از نوع Apache یا IIS) باشد، پردازش شده و سپس خروجی به صورت کدهای HTML و جاوا اسکریپت برای مرورگر کاربر ارسال می شود. به عبارت دیگر وظیفه اجرای صفحات PHP به عهده سرور وب هاست سایت می باشد برخلاف HTML یا جاوا اسکریپت.
PHP مخفف عبارت Hypertext PreProcessor به معنای پیش پردازند فرامتن می باشد. از مشهورترین نرم افزارهای ساخته شده با PHP می توان به جوملا، وردپرس ، دروپال و... اشاره نمود. سایت های فراوانی در جهان براساس زبان PHP نوشته شده اند و هر روز نیز بر تعداد آنها افزوده می شود. بر طبق آمار منتشر شده بیش از 60% از سایت های موجود در سرورها با زبان PHP نوشته و بارگذاری شده است که از مهمترین آنها می توان به ویکی پدیا . فیسبوک اشاره کرد.
مزیت های زبان PHP:
arrowheads of thin outline to the left PHP یک ابزار اوپن سورس و رایگان است به همین دلیل هاست هایی که میزبانی آن را انجام می دهند بسیار ارزان تر از هاست های NET. هستند.
arrowheads of thin outline to the left  پی اچ پی بر روی تمامی پلتفورم های معروف مثل ویندوز،لینوکس و مکینتاش قابل اجراست.
arrowheads of thin outline to the left PHP یک ابزار ساخت یافته بوده و یادگیری آن بسیار ساده است ابزار کار با PHP همگی اوپن سورس بوده و استفاده از آن رایگان هستند.
arrowheads of thin outline to the left سرعت بالا؛ اجرای یک اسکریپت PHP به طور متوسط تا سه برابر یک اسکریپت ASP است